LK – Skiareál Olešnice byl založen v červnu roku 2009. Zakládajících členů bylo 12.

Smyslem zřízení této neziskové organizace byla zejména snaha o prohloubení rozvoje sportovních aktivit v Olešnici v Orlických horách a okolí, konkrétně pak podpora a zkvalitnění podmínek pro trénink zaregistrovaných mladých sportovců klubu (zejména pak alpské lyžování v zimě a travní lyžování v létě).

LK – Skiareál Olešnice je neziskovou organizací, která je zaregistrována na Ministerstvu vnitra ČR i ve Svazu lyžařů ČR.

LK – Skiareál Olešnice hospodařil v loňském roce s finančními dary ve výši 24 500,- Kč. Další prostředky ve výši 75 000,- Kč klub získal za reklamu. Děkujeme všem, kdo nám poskytnutím výše uvedených prostředků pomohli v nelehkých začátcích „batolecího“ věku LK. Zároveň patří obrovský dík samotnému Skiareálu Olešnice v Orlických horách, který zdarma poskytuje sportovcům azyl pro trénink v létě i v zimě.

Loňský – první rok existence - byl pro LK nad očekávání úspěšný. Nejvýznamnější byly nepochybně sportovní úspěchy  Mgr. Jana Němce, který v „našich barvách“ získal v rakouském Bad Tatsmanndorfu na MS v lyžování na trávě tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. Tento závodník se tak vloni stal již desetinásobným mistrem světa v travním lyžování, sedminásobným absolutním vítězem světového poháru a držitelem křišťálového globu. V jednotlivých závodech světového poháru v TL zvítězil celkem padesátkrát!

Dařilo se i druhému našemu borci, Michaelu Pohlovi, která na loňském MS juniorů  v Horní Lhotě u Opavy obsadil v super G šestnácté místo, ve slalomu byl jedenáctý a v superkombinaci skončil celkově devátý.

Koho výsledky „našich“ a dalších lyžařů zajímají, na našich stránkách je k dispozici odkaz na aktuální výsledky přímo z oficiálních stránek SLČR.

V letošním roce se dařilo závodníkům i v zimě, kdy Jan Němec vyhrál rovněž jeden z FIS závodů v areálu Dolní Morava.

V travním lyžování tento závodník zatím ze čtyř startů ( dva v německém Altenseelbachu a dva ve Štítné na Slovácku) všechny závody vyhrál. Ve Štítné se dařilo ale rovněž dalším „našim“ borcům - Eva Fabiánová, Tereza Konvalinová i Michael Pohl dosáhli medailových umístění.

Svaz lyžařů ČR udělil na slavnostním vyhlášení ankety o nejlepšího lyžaře 2010 „Král bílé stopy“ v Praze Mgr. Janu Němcovi v disciplíně Travní lyžování za dosažení celkově nejlepších výsledků 1. místo.

V letošním roce se LK – Skiareál Olešnice podařilo získat dar od Královéhradeckého kraje na částečnou úhradu výdajů spojených s reprezentací závodníka v travním lyžování Mgr. Jana Němce.

Dále se nám podařilo získat grant na „Zvýšení kapacity zasněžování ve Skiareálu“ ve výši 400 000,- Kč. Realizací projektu bude umožněn kvalitní trénink našich lyžařů i v zimním období.

Ještě jednou děkujeme všem, kdo nám pomáhají, podporují nás a i těm, kteří nám alespoň drží pěsti!!!