Děti z našeho oddílu se o víkendu 14.-15.7.2012 zúčastnily druhého závodu Českého poháru GRASSKI 2012 ve Štítné nad Vláří. Zároveň se zde jel i FIS závod žákovských kategorií, takže se naše děti poprvé setkaly se soupeři ze zahraničí. Přijeli Italové, Němci, Slováci a jeden zámořský lyžař z USA. Od začátku zde panovala napjatá atmosféra.  Děti se v pátek seznamovaly se sjezdovkou, kterou do této doby neznaly. Po deštivém tréninku však můžeme konstatovat, že dle slov dětí je kopec s přehledem zvládnutelný. V sobotu ráno se nám počasí umoudřilo, dokonce vysvitlo i sluníčko. Po ranním tréninku již bylo vidět, že jsou děti dobře připraveny. První závod – obří slalom, byl odstartován v 10.00 hod. V kategorii  předžaček a předžáků nastoupili  - Eliška Rejchrtová a Anna Černická, Jakub Černický a Aleš Knor, v kategorii juniorek – Adéla Kettnerová  a  v kategorii mužů – Michal Pohl.  Elišce a Aničce se vedlo velmi dobře. Eliška obsadila s velkým náskokem první místo a Anička byla s přehledem třetí. Jakubovi se také vedlo moc dobře a potvrdil, že se rychlosti v žádném případě nebojí. Skončil třetí, což v tak silné konkurenci bylo úžasné.  Alešovi  jízda skončila pádem v závěru sjezdovky, i  Adéla skončila podobně .  Michalovi se také nedařilo podle jeho představ a skončil šestý v pořadí. Odpoledne byl odstartován závod SG. Eliška, která byla rozhodně počítána mezi favoritky závodu, bohužel upadla a i přesto, že vstala a dojela, nestačil její čas na stupně vítězů. Anička si opět  s přehledem dojela pro tentokráte druhé místo. První místo obsadila závodnice ze Slovenska. Jakub ukázal, že jeho síla je opravdu v rychlosti a opět zabodoval. Tentokrát byl druhý. Aleš a Adéla měli v těchto jízdách pády, takže nebodovali. Michal tentokrát zabodoval na krásné páté pozici.
V neděli  ráno děti nastoupily na mokrou sjezdovku, na trénink slalomu.  Tréninková trať byla nastavena tak, že ani jedno dítě z kategorie předžáků a někteří z kategorie žáků nebyli schopni takto postavenou trať  projet. Naše děti končí trénink s pláčem. Podotýkám, že slalom  není naší silnou stránkou. Dětem jsme lyže maličko zpomalili. Závodní trať však byla postavena v jiném duchu, hlavně druhé kolo, trať stavěl slovenský trenér, jakoby bylo postaveno pro naše děti.  Takže všichni naši oddílový závodníci zajeli maximum. Eliška skončila druhá, hned za závodnicí ze Slovenska, která jela slalom opravdu nejlépe. Anička i přesto, že jela druhý nejlepší čas, byla diskvalifikována, pro neprojetí branky. Jakub skončil pátý a Aleš šestý. Pro Aleše to byla jízda víkendu, protože se mu poprvé podařilo dojet závod a s pokřikem "hurá" vlastně vyhrál sám nad sebou. Potom jsme všichni netrpělivě čekali na druhou jízdu Adély, která byla po prvním kole druhá. A opravdu i druhou jízdou potvrdila, že se s ní musí v každém případě počítat, neboť zajela nádhernou, čistou a dynamickou jízdu, při které se nám tajil dech.  A pro druhé místo /se ztrátou na první - 0,04 s/  si ve své kategorii doslova skočila po hlavě. Všichni jsme u ohrazení křičeli radostí. Míchal si vyjel  6 místo.
Závod byl pro nás opravdu velkou zkušeností a to jak po stránce závodní, tak i po stránce psychické. Děti se musely vyrovnávat i s prohrou, což bylo pro některé velmi  těžké, nakonec jsme všechno zvládli velmi dobře.    
Zatím se rozkoukáváme! Ale už teď jsme soupeřům ukázali, že nás nelze přehlédnout. Myslím, že v dalším závodě nás již všichni budou muset brát za rovnocenné soupeře. Škoda jen, že Anička a Jakub s námi nemohou jet.  Tak nám prosím všichni přejte hodně štěstí při dalších závodech Českého poháru v Horní Lhotě 18.-19.8.2012, a my se budeme snažit zajet alespoň tak, jako tento víkend.

2012-2zavod_ceskeho_poharu 2012-2zavod_ceskeho_poharu2